26.06 \ Niedziela \ godz. 14:00

KASPROWICZ, ŚRAMKIEWICZ, OSTROWSKI. Abstrakcjoniści o gdyńskim porcie – oprowadzanie po wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Czy budowa portu może być dla malarza interesującym tematem? A gdyby tak oddać ją prostą formą, geometryczną bryłą, zdecydowanym kolorem? Maksymilian Kasprowicz chętnie eksperymentował z techniką i fakturą. Kazimierz Śramkiewicz stworzył wielkie cykle poświęcone portom Gdańska i Gdyni. Kazimierz Ostrowski zastanawiał się jak wyzwolić kolor. Portowi kronikarze, a może malarze spoglądający na świat okiem architekta? Niedzielne oprowadzanie to doskonała okazja, by zatrzymać się przy obrazach czołowych trójmiejskich abstrakcjonistów i pozwolić im przemówić. Zapraszamy 26 czerwca o godzinie 14 do Muzeum Miasta Gdyni na zwiedzanie wystawy „MORZE \ MIASTO \ PORT” wraz z Anną Śliwą.