05.10 \ Środa \ godz. 12:00

Jesień z artystami – zwiedzanie z przewodnikiem po wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Na wystawie MORZE \ MIASTO \ PORT można podziwiać dzieła, których autorzy inspirowali się pocztówkami i fotografiami. Namalowany w roku 1983 obraz na płótnie Zbigniewa Kosmali nawiązuje do fotografii Romana Morawskiego – jednego z pierwszych fotografów dokumentalistów gdyńskich, który przedstawia dzieje budowy gdyńskiego portu w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Na obu pracach widać proces zatapiania potężnych skrzyni żelbetowych na morzu. Artysta Zbigniew Kosmala postanowił uwiecznić na płótnie proces ich wodowania i prefabrykowania. Więcej o „fotograficznych obrazach” i inspiracji fotografią w malarstwie opowie Katarzyna Gec podczas środowego wydarzenia „Jesień z artystami” o godz. 12:00.