07.12 \ Sobota \ godz. 12:00

Jedyny taki widok – fotografia otworkowa dla dorosłych

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty fotograficzne, podczas których podążymy śladami Romana Morawskiego i uchwycimy wyjątkową panoramę Gdyni, roztaczającą się ze szczytu Kamiennej Góry. W latach 20-tych ubiegłego stulecia ten fotograf rejestrował przy pomocy aparatu jak rozwijało się nasze miasto. Z najwyższego punktu w centrum Gdyni łatwo dało się dostrzec postępujące prace i przemiany. 100 lat później, ruszymy w jego ślady, żeby pokazać jakim miastem stała się Gdynia od czasu swoich zalążków.

Historyczny charakter wydarzeniu nada również metoda, której użyjemy. Nasze zdjęcia wykonamy, wykorzystując najstarszą technikę zapisu obrazu – fotografię otworkową. Panorama Gdyni pojawi się na papierze fotograficznym w zamkniętym w pudełku dzięki znanemu już w starożytności zjawisku camera obscura. Zdjęcia wywołamy samodzielnie w ciemni fotograficznej.

Zajęcia przeznaczone są dla osób dorosłych, zarówno tych, które miały już do czynienia z fotografią, jak i amatorów. Warsztaty odbędą się 7 grudnia o godz. 12:00 w Muzeum Miasta Gdyni. Zapraszamy serdecznie!

najbliższe wydarzenia