13.08 \ Niedziela \ godz. 14:00

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie JAKUB SZCZĘSNY. POLSKIE PROJEKTY POLSCY PROJEKTANCI

Architektura, dizajn, społeczeństwo – te trzy tematy łączy projektant Jakub Szczęsny – bohater kolejnej już, 9. odsłony cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Najwęższy dom na świecie, interaktywne instalacje świetle, wodne, powietrzne, tajemnicze obiekty i pełne humoru przestrzenie – to wszystko pokażemy na wystawie. Przybliżymy twórczość pełną dobrej zabawy tego znanego  i przekornego polskiego architekta, który zaznaczył swoją obecność w wielu krajach poza Europą. Opowiemy o tym, jak dizajn „działa” w przestrzeni publicznej, transformuje miasta i zmienia nas – użytkowników. Na oprowadzaniu po wystawie Katarzyna Gec zapozna widzów z „socjo-dizajnem” Jakuba Szczęsnego, przekona, że w projektowaniu „mniej znaczy więcej” , a także pokaże, że „dizajn jest dla każdego”.