21.04 \ Niedziela \ godz. 14:00

Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci – oprowadzanie po wystawie

Architektura, dizajn, społeczeństwo – te trzy tematy łączy projektant Jakub Szczęsny – bohater kolejnej już, 9. odsłony cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Najwęższy dom na świecie, interaktywne instalacje świetle, wodne, powietrzne, tajemnicze obiekty i pełne humoru przestrzenie – to wszystko pokażemy na wystawie. Przybliżymy twórczość pełną dobrej zabawy tego znanego i przekornego polskiego architekta, który zaznaczył swoją obecność w wielu krajach poza Europą. Opowiemy o tym, jak dizajn „działa” w przestrzeni publicznej, transformuje miasta i zmienia nas – użytkowników. Na oprowadzaniu widzowie zapoznają się z „socjo-dizajnem” Jakuba Szczęsnego i przekonają, że w projektowaniu „mniej znaczy więcej”, a także na doświadczą, że „dizajn jest dla każdego”. Oprowadza: Katarzyna Gec-Leśniak z Działu Sztuki Muzeum Miasta Gdyni.

Bilety do nabycia przed oprowadzaniem w kasie