17.04 \ Poniedziałek \ godz. 16:30

Jak używać wystawy – szkolenie dla nauczycieli

Wystawy w muzeach bywają trudne w odbiorze. Czasami bywa dużo tekstu, czasami wręcz przeciwnie. Czasami kontent jest mocno historyczny, innym razem wydaje się nazbyt infantylny. Jak odwiedzać wystawę z uczniami w różnym wieku, aby nie przesycić młodej publiczności i zachęcić ich do dalszego obcowania ze sztuką czy historią?

Obcowanie ze sztuką ma duży wpływ na rozwój dziecka oraz jego wrażliwości. Dlatego Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkich nauczycieli oraz wychowawców przedszkoli na wyjątkowe szkolenie, podczas którego będzie można dowiedzieć się jak korzystać z wystaw muzealnych z dziećmi, co im pokazywać i w jaki sposób. Szkolenie odbędzie się w poniedziałek 17 kwietnia o godzinie 16:30 w Muzeum Miasta Gdyni.

Szkolenie poprowadzi specjalistka do spraw edukacji szkolnej Muzeum Miasta Gdyni – Patrycja Wójcik.

Treść szkolenia skierowana jest do wszystkich nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także wychowawców przedszkoli.

Bilety są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie: https://bilety.muzeumgdynia.pl/rezerwacja/termin.html?idw=130&idg=2

Wszelkie pytania dotyczące szkolenia dla nauczycieli Jak używać lasu można kierować do koordynatorki wydarzenia, Patrycji Wójcik, mailowo na adres: p.wojcik@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

Termin: 17 kwietnia, godz.: 16:30
Bilety: bezpłatne wejściówki do pobrania na stronie MMG
Prowadzenie: Patrycja Wójcik