04.07 \ Wtorek \ godz. 16:30

Jak rośliny bronią nas przed suszą? – warsztat ekologiczny

W jaki sposób rośliny chronią nas przed upałami czy suszą? Zapraszamy wszystkich na spotkanie wokół instalacji „Deszcz-o-bieg“ przed Muzeum. Wprawmy wodę w ruch i dowiedzmy się, dlaczego warto zbierać wodę deszczową. W trakcie wydarzenia ruszymy też na spacer po okolicy, podczas którego dowiemy się jak rośliny pomagają utrzymywać wilgoć i magazynować wodę. Czeka nas też część praktyczna z pomiarami temperatury oraz eksperymentem na temat wpływu sieci korzeni na szybkość przepływu wody. Poznamy też historię katastrofy w pradawnym mieście Angkor w Kambodży, gdzie rozwinięta cywilizacja zmuszona była opuścić miasto ze względu na zanieczyszczenie wody. Powiemy, jak do tego doszło i co zrobić, by historia się nie powtórzyła. Nie przegapcie tego wyjątkowego wodnego spotkania!

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku. Spotkanie ma na celu wypracowanie postaw proekologicznych i troski o rośliny w mieście, ze względu na ich wielką rolę w zapobieganiu dokuczliwym skutkom zmian klimatu.

Warsztat jest częścią projektu „Deszcz-o-bieg. O wodzie i jej oszczędzaniu w mieście“ realizowanego przez Fundacją Działań i Badań Miejskich PUSZKA i finansowanego ze środków Miasta Gdynia.

najbliższe wydarzenia