14.05 \ Niedziela \ godz. 14:00

Ieva Krūmiņa – oprowadzanie kuratorskie po wystawie towarzyszącej 12. Baltic Mini Textile Gdynia

W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki, eksperymentuje z technikami, mieszając je i wciąż poszukując nowych inspiracji. Ieva Krūmiņa jest kierownikiem Wydziału Tekstylnego, profesorem i zarazem wykładowcą na Łotewskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także finalistką 11 edycji Baltic Mini Textile Gdynia. W jej pracach można odna-leźć wspólny motyw pod hasłem NATURY, która przejawia się pod różnymi postaciami – jakimi? Podczas oprowadzania będzie można dowiedzieć się więcej o technice, materiałach i inspiracjach łotewskiej artystki. Na towarzyszącej 12. Baltic Mini Textile wystawie prezentujemy spektrum twórczości Ievy Krūmiņy, od złotych miniatur przez ogromne tkane gobeliny, stroje i zbroje ze złota i trawy, aż do graficznego projektu książki.