Gdynia na trzy sposoby, Gdynia w ujęciach trzech różnych fotografików, którzy pokazywali miasto w trzech różnych dziesięcioleciach.
Lata 20. XX wieku pokazane są oczyma Romana Morawskiego, kolejna dekada to miasto w obiektywie Henryka Poddębskiego. Tadeusz Wański pozostawił po sobie zdjęcia Gdyni z lat 40-50. Prace tych twórców różniły się nie tylko czasem, w którym zostały powstały, ale również techniką i stylem wykonania. O historii miasta z morza ukazanej na fotografiach opowie Dariusz Małszycki. Dariusz Małszycki — kustosz z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w Muzeum Miasta Gdyni, pracownik Działu Historycznego, opiekun zbioru fotografii. Autor artykułów i prac naukowych i popularnonaukowych z historii Gdyni i okolic, m.in. „Tadeusz Wański (1894-1958). Gdyński piktorialista”. Kurator licznych wystaw prezentujących dokonania fotografów, którzy w swych pracach pokazywali Gdynię i jej i okolice od lat 20. XX w. do współczesności. Między innymi kurator wystawy „Widzialne Niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” czy „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w fotografii Romana Morawskiego”.
„Kiedy morze rzuci zaklęcie, na zawsze trzyma w swojej sieci cudów”– Jacques Yves Cousteau. Obrazy Mariana Mokwy zdają się być ilustracją tych słów. Obraz „Łodzie na plaży”…
Widok statków oczekujących na gdyńskiej redzie, kutry rybackie przy nabrzeżu portowym na terenie Dalmoru, zachód słońca na opustoszałej plaży w letni wieczór. Inspiracji jest wiele, a możliwości…
Muzeum to ludzie, dlatego rozmaite opinie czy emocje inspirują i pobudzają nas do poszukiwań. Wnikliwie przyjrzeliśmy się wystawom czasowym „EkoEksperymentarium” oraz „MORZEMIASTOPORT”. Efektem naszych obserwacji jest cykl…