19.06 \ Niedziela \ godz. 14:00

Gdynia – dzieło otwarte – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem

\ Dla wszystkich
\ Wejście biletowane

Jako zainteresowani przeszłością Gdyni doświadczamy kolejnych, szczególnych jubileuszy. Stulecie powrotu Polski nad Bałtyk, decyzji o budowie portu, poświęcenia rozpoczętych prac – to już za nami. Podobnie jak okrągłe rocznice mniejszych wydarzeń składających się na tzw. mikrohistorie – tu przykładem mogą być niedawne (bo kwietniowe) setne urodziny gdyńskiej „Apteki pod Gryfem”.

W nieodległej perspektywie czekają nas obchody stu lat przyjęcia ustawy o budowie portu, uruchomienia tymczasowych molo, a w nieco dalszej – celebracja setnej rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Na tych wyjątkowym okresie kształtowania się miasta, w swoim oprowadzaniu po wystawie Gdynia – dzieło otwarte skoncentruje się dr Marcin Szerle.