18.06 \ Niedziela \ godz. 14:00

Nie wszystko srebro, co się błyszczy – oprowadzanie po nowym module zmiennym oraz wystawie “Gdynia – dzieło otwarte”

Wystawa Gdynia – dzieło otwarte zyskuje kolejne czasowe uzupełnienie. W module Nie wszystko srebro, co się błyszczy zaprezentowany zostanie wybór obiektów metalowych zgromadzonych w Muzeum Miasta Gdyni. Jest to pretekst, aby – w trakcie ogłoszonego przez Muzeum Roku Zbiorów – bliżej zapoznać się z elementami tworzonych kolekcji. Poprzez nie zgłębić można nowe wątki z kart gdyńskiej historii.

Oprowadzanie dr. Marcina Szerle obejmie również pozostałą, niezmienną część ekspozycji, koncentrując na jubileuszach, które kontekstowo się na niej pojawiają. Na przybliżane ważne dla Gdyni wydarzenia z okresu międzywojennego, współcześnie patrzymy kolejno ze stuletniej perspektywy. Warto poznać je lepiej – serdecznie zapraszamy.