08.10 \ Niedziela \ godz. 14:00

Gdynia Dzieło Otwarte – oprowadzanie po wystawie z przewodnikiem

Prezentowana w Muzeum wystawa główna Gdynia – dzieło otwarte koncentruje się na okresie od 1920 roku – najbardziej intensywnym i wyrazistym w dotychczasowej historii Gdyni. Obfitował on w procesy i wydarzenia, do których odwołujemy się w przestrzeni Muzeum, odpowiedni kontekst oraz niezbędne uzupełnienia nakreślając podczas oprowadzań kuratorskich. Jest o czym mówić, szczególnie w związku z 40. rocznicą powołania Muzeum Miasta Gdyni i 90. rocznicą utworzenia pierwszego Miejskiego Muzeum Etnograficznego, których kadry pracowały i wciąż działają na rzecz zachowania pamięci o dawnej Gdyni i jej dziedzictwie.

Po wystawie oraz po jej wątkach związanych z jubileuszem naszego muzeum oprowadzi dr. Marcin Szerle.