03.03 \ Niedziela \ godz. 14:00

Prowadzenie: dr Marcin Szerle / Ośrodek Badań nad Gdynią
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 30 osób

Choć wystawa główna Muzeum Miasta Gdyni “Gdynia – Dzieło Otwarte” koncentruje się na okresie od 1920 do 1989 roku, podczas wspólnego przejścia przez nią odwołamy się również do najdawniejszej, szerzej nieznanej historii bliskich nam terenów. Pretekstem do tego jest nowy moduł ekspozycyjny zatytułowany Odkryj w Gdyni nieoczywiste. Pradzieje, a także niedawno wydana książka Niepoznana. Gdynia i okolice od XII wieku. W oprowadzanie kuratorskie wplecione zostaną aktualne wątki z przygotowywanej serii Monografia Gdyni, która stanie się całościowym spojrzeniem na historię naszego miasta.

O wielowątkowej historii Gdyni opowie dr Marcin Szerle podczas niedzielnego oprowadzania po wystawie stałej „Gdynia – Dzieło Otwarte”!