09.01 \ Niedziela \ godz. 14:00

Finisaż. Szkło Drostów – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci”

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Popularnie zwane „szkłami Drostów”, projekty mistrzów polskiej prasówki – Eryki Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta stały się cennymi trofeami kolekcjonerów szkła.

Ósma edycja cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci skupia się nie tylko na życiu i twórczości tej wybitnej pary artystów, ale również na samym procesie powstawania obiektów i zagadnieniu kolekcjonowania. To już ostatnie, niedzielne oprowadzanie po wystawie i jedyna możliwość zobaczenia w Gdyni pięknych i różnorodnych zestawów ze zbiorów pochodzących z Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz prywatnych kolekcji szkieł.

Katarzyna Gec – ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, kontynuuje studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Katowicach (specjalizacja: skrzypce). Ukończyła studia na poziomie licencjackim na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się architekturą nowoczesną, dizajnem, pasjonuje fotografią, sztuką, muzyką, podróżniczka. Tyszanka – mieszkanka Tych kochająca Gdynię i modernizm.

Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci