19.05 \ Niedziela \ godz. 14:00

Finisaż „Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci” – oprowadzanie kuratorskie

Termin: 19.05.2024, godz. 14:00
Bilety: oprowadzanie bezpłatne, obowiązują bilety wstępu do muzeum
Prowadzenie: Anna Śliwa / Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni i Jakub Szczęsny
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A, Gdynia
Liczba uczestników: 50

Czy faktycznie jako społeczeństwo potrzebujemy wciąż więcej i więcej przestrzeni? A może warto, dla wspólnego dobra, powiedzieć „nie” nadmiernej konsumpcji? Zapraszamy na ostatnie oprowadzanie po wystawie z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci. Pokażemy, w jaki sposób architektura przenika się z dizajnem oraz co ciekawego może powstać na ich styku. Kuratorka wystawy Anna Śliwa i Jakub Szczęsny opowiedzą o tym, jak dizajn „działa” w przestrzeni publicznej, transformuje miasta i zmienia nas – użytkowników. Nie zabraknie też dobrej zabawy i humoru – twórczość architekta i dizajnera nie musi być przecież śmiertelnie poważna.