17.01 \ Wtorek \ godz. 11:30

Ferie w muzeum: Zobacz to! – warsztaty z wywoływania archiwalnych zdjęć z kliszy

Jak co roku, Muzeum Miasta Gdyni zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami na „Ferie w Muzeum”!  W pierwszym tygodniu szykujemy dla Was różnorodne warsztaty związane ze wspaniałą kolekcją fotografii, która znajduje się w naszym muzeum.

Cykl spotkań rozpoczniemy w pierwszy wtorek ferii, 17 stycznia 2023 r. o godzinie 11:30 warsztatami z wywoływania zdjęć z archiwalnych kliszy.

Czy wiecie, że Muzeum Miasta Gdyni kolekcjonuje fotografie od początku swojego istnienia, czyli już od 40 lat? Mamy w zbiorach zarówno zdjęcia prywatne, np. z rodzinnych wakacji, jak i zdjęcia z oficjalnych wydarzeń, a nawet przyrodnicze pejzaże i fotografie artystyczną. Każde zdjęcie to wyjątkowa historia – kilka z nich poznamy podczas feriowych warsztatów.

Tym razem zamienimy się w profesjonalny zakład fotograficzny. Wywołamy samodzielnie archiwalne zdjęcia zapisane na starej, dobrze zachowanej kliszy.

Dzięki tym warsztatom uczestnicy dowiedzą się jak dokładnie przebiega proces wywoływania zdjęć. Dodatkowo wywołane zdjęcie zabierzemy ze sobą jako wyjątkową pamiątkę z ferii w Muzeum.