07.02 \ Środa \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Zimowe ogrody

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Ogród zimą śpi – ale czy na pewno? Ławki, fontanny, rabaty ścieżki – wciąż tam są i mogą nam służyć – na przykład do zimowych zabaw na śniegu, czy jako przestrzeń wyścigów saneczkarskich. Zaprojektujmy więc idealny ogród zimowy! Na warsztatach dzieci wraz z opiekunami z plasteliny i materiałów naturalnych (gałązek, kamyków, szyszek, tkanin) wykonają makiety ogrodów wraz z elementami małej architektury. Powstałe dzieła, później – już domu, mogą stać się planszą lub makietą dla nieskończonych zabaw.

najbliższe wydarzenia