08.02 \ Czwartek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Zbuduję Ci dom – twórcze warsztaty tworzenia makiet mieszkań

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Niektórzy marzą o własnym pokoju, inni – o antresoli, niektórzy chcą duży balkon, inni: osobną przestrzeń dla budowli z Lego. Dobrze jest wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektować samodzielnie wymarzone mieszkanie. Uczestnicy i uczestniczki naszych warsztatów, zainspirowani mieszkaniami z różnych epok architektury stworzą na papierze milimetrowym wstępne projekty, a następnie wykonają własne makiety mieszkań. Architekci i architektki zabiorą przygotowane w czasie zajęć prace do domu, a potem, kto wie: być może staną się one schronieniem dla ulubionej figurki lub garażem dla samochodów?

najbliższe wydarzenia