09.02 \ Piątek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: W górę!

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Czy zwykły przedmiot, taka na przykład donica – może stać się dziełem sztuki? Oczywiście! A czy wielu artystów może stworzyć jedno, wspólne dzieło? Pewnie, że tak! Sztuka nie zna ograniczeń! Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki z udekorowanych samodzielnie osłonek na doniczki stworzą instalację artystyczną. Czy będzie to dzieło eklektyczne, tzn. łączce wiele zróżnicowanych stylów i elementów, czy będzie ono stylistycznie jednorodne – to zależy tylko od Was! Na koniec, pamiętając o ulotności wrażeń estetycznych, bezlitośnie dokonamy dekonstrukcji instalacji, tak by każdy mógł zabrać swoją doniczkę do domu.

najbliższe wydarzenia