02.02 \ Piątek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Pada śnieg – warsztaty tworzenia zimowych kul śniegowych w słoikach

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Podczas piątkowych zajęć spróbujemy zamknąć zimę w słoiku – przywołując wszystkie zimowe skojarzenia, stworzymy zimową kulę śniegową, która zgromadzi dla nas wszystkie mroźne symbole i zmiksuje je uczuciami, które im towarzyszą. To z pewnością będzie nietuzinkowa pamiątka która za pare miesięcy, latem – przypomni o urokach mrozów, śnieżnych zasp i lodu.

najbliższe wydarzenia