01.02 \ Czwartek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum: Mała Akademia Sztuk Pięknych

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Ferie rozpoczniemy malarsko. Dzieci wraz z opiekunami będą miały okazję nauczyć się podstaw warsztatu malarza: poznają tajniki perspektywy, zasad kompozycji i łączenia kolorów. Każdy z uczestników i uczestniczek stworzy własny obraz: swoją wizję martwej natury – czy będzie to wizja abstrakcyjna, surrealistyczna, czy realistyczna – to zależy od tego, co komu w duszy gra. Kto wie, może podczas zajęć odkryjemy kolejne talenty na miarę Kazimierza Kacha Ostrowskiego?

najbliższe wydarzenia