06.02 \ Wtorek \ godz. 11:00

Ferie w Muzeum – Domek! Warsztaty z projektowania małych kryjówek

Jak ferie, to tylko Ferie w Muzeum. Jak każdego roku podczas zimowych wakacji, stworzyliśmy wyjątkową ofertę zajęć artystycznych i kreatywnych dla dzieci w wieku 6 -12 lat, które codziennie w Muzeum wraz ze swoimi opiekunami będą puszczać wodze wyobraźni, tworzyć, burzyć, tworzyć na nowo, skreślać, szyć, wyklejać – co tylko serce i twórcza głowa podpowiedzą.

Pod czujnym okiem edukatorek z muzealnego Ośrodka Edukacji uczestnicy i uczestniczki w przyjaznym, pełnym swobody i bezpieczeństwa środowisku, nie tylko będą mogły wyrazić swoje twórcze „ja”, ale również rozwijać umiejętności artystyczne. Każde spotkanie to rodzinne, pełne radości i kreatywne chwile, podczas których dzieci wraz z opiekunami będą pracować nad własnymi projektami inspirowanymi muzealnymi ekspozycjami i naszą piękną Gdynią.

Baza to podstawa! Zazwyczaj, prowizoryczna, składa się z dwóch krzeseł, koca, ewentualnie poduszek. To takie minimum, które zapewnia schronienie (przed rodzicami, albo młodszym rodzeństwem, czasami przerażającym stworem, który czai się za rogiem) i infrastukturę dla domowych lotów w kosmos, zamków rycerzy, kempingów pod dachem. Rzecz konieczna.

Podczas warsztatów, uczestnicy wraz z opiekunami, zainspirowani różnymi pawilonami, stoiskami i budowlami, stworzą modele kryjówek idealnych! Żeby nie było tak łatwo, do dyspozycji będą mieć jedynie… paski kolorowego papieru i drewniane drążki. Niezależnie od tego, czy przygotowane na warsztatach modele, zostaną potem rzeczywiście zrealizowane, uczestnicy z pewnością pobudzą swoją kreatywność i wyobraźnię przestrzenną.

najbliższe wydarzenia