13.06 \ Wtorek \ godz. 10:30

Eksponaty – spacer po wystawie MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS

Czy wiesz co znajduje się w magazynach Muzeum Miasta Gdyni? W naszych zbiorach mamy wiele przedmiotów, których nie obejrzycie w muzeum na co dzień. Zdecydowaliśmy się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać Wam jeden z nich!

Zapraszamy jedną klasę ze szkoły podstawowej na spacer inspirowany jednym z obiektów z naszego magazynu. Uczennice i uczniowie będą mieli okazję obejrzeć oryginalny artefakt z naszego magazynu, poznać jego historię, funkcję. Przestudiujemy go bardzo dokładnie, a następnie wyruszymy wspólnie w kierunku Śródmieścia Gdyni w poszukiwaniu przedmiotów/budynków, które nawiązują do obejrzanego obiektu.

Chęć wzięcia udziału w warsztatach prosimy zgłaszać do koordynatorki wydarzenia, Patrycji Wójcik, mailowo na adres: p.wojcik@muzeumgdynia.pl, pytania można zadawać również telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta
Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z
funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.