25.06 \ Sobota \ godz. 10:00

\ Dla wszystkich
\ Poza MMG
\ Wejście bezpłatne

Czy Trójmiejski Park Krajobrazowy skrywa tajemnice II wojny światowej? Gdzie w Gdyni można odnaleźć najdawniejsze ślady lodowca? Co to jest Pradolina Kaszubska? Gdzie znajduje się gdyńska kraina Muminków? Czy w Gdyni są góry? Na te i inne pytania odpowie Dawid Gajos podczas spaceru historycznego po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Spotykamy się 25 czerwca, o godzinie 10:00 na parkingu obok wieżowca przy ulicy Kcyńskiej 16 w Gdyni Cisowej skąd wyruszymy w 8 kilometrowy spacer.  Nasza wędrówka będzie prowadziła leśnymi ścieżkami, zarówno po płaskim jak i wzgórzystym terenie. Przechadzkę zakończymy w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie odpoczynkiem przy ognisku. Zachęcamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów do ubrania obuwia turystycznego i zabrania  ze sobą prowiantu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnego biletu w Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.