20.04 \ Sobota \ godz. 11:00

Prowadzenie: Olga Lewandowska / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A

Liczba uczestników: 15 dzieci + 30 opiekunów

To będzie wyjątkowa sobota! Połączymy siły naszych talentów z żywiołami natury! Zaczniemy od wyprawy na pobliską plażę: każdy, kto czytał Muminki dobrze wie, że na plaży można znaleźć wszystko, co potrzeba, w tym: wyjątkowe skarby. Czując morską bryzę na skórze i ciesząc się spokojnym pięknem zatoki, poszukamy naturalnych materiałów, które potem przerobimy na piękne ozdoby domowe. Patyki, kamyki, muszelki, bursztynki i inne rarytasy, które wypatrzymy na plaży będą w cenie.

Następnie, już po powrocie do Muzeum, rodzinne drużyny wylosują temat przewodni do wykonania ozdoby ze wszystkich plażowych skarbów, a także farb, pędzili, włóczek i sznurków. Aby nieco utrudnić zadanie, będzie można używać tylko sznurków i farb w różnych barwach jednego koloru!

Warsztaty będą wspaniałą okazją, by zainspirować najmłodszych do pełnych atencji wiosennych spacerów, uwrażliwić ich na piękno natury. Uczestniczki i uczestnicy dowiedzą jak prawidłowo wykonać kompozycję z elementów przestrzennych, a stworzoną ozdobę zabiorą na pamiątkę do domów.