21.06 \ Środa \ godz. 17:30

Dwugłos o rzeczach – spotkanie z Olgą Drendą i Korą Teą Kowalską towarzyszące wystawie MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS

Historia człowieka zamknięta jest w rzeczach, które go otaczają. Gromadzimy, oddajemy, wymieniamy się, zmieniamy koncepcję wystroju mieszkania jak koncepcję życia. Czy posiadanie wartościowych przedmiotów – tych nowych i tych z przeszłością – to wciąż oznaka prestiżu, a może ślepe podążanie za modą? O czym świadczą rzeczy, które stają się częścią naszego “ja”? I czy mówiąc o rzeczach, one jednocześnie mówią o nas? O tym i innych zagadnieniach porozmawiamy z Olgą Drendą, autorką książki “Duchologia polska Rzeczy i ludzie w latach transformacji” oraz właścicielką “Od rzeczy skład” Korą Teą Kowalską.

Czas trwania: ok. 90 min.

Wstęp za pobraniem bezpłatnego biletu na stronie www lub w kasie Muzeum Miasta Gdyni.

Wydarzenie towarzyszy wystawie pt. „MY O RZECZACH \ RZECZY O NAS”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego