11.09 \ Niedziela \ godz. 10:00

Drzewo – drewno – deska. O roli lasu w historii Gdyni – Ogrodowa niedziela w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie

\ Dla wszystkich
\ Poza MMG
\ Zapisy

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wspólne odkrywanie historii w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie w ramach organizowanych przez Nadleśnictwo Gdańsk Ogrodowych Niedziel. Już w niedzielę 11 września przyjrzymy się dokładniej znaczeniu lasów dla Gdyni i jej historii – „Drzewo – Drewno – Deska. O roli lasu w historii Gdyni”.

Drzewo
10:30-11:30

Dzień rozpoczniemy leśnym spacerem. Ruszymy leśnymi duktami, które przemierzali niegdyś letnicy przybywający do Gdyni. Poznamy nie tylko historię turystyki leśnej w okolicy miasta, ale również społeczną rolę lasu w życiu gdynian.

Spacer poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.

Drewno
12:00- 13:30

W drugiej części dnia skupimy się na roli drewna dla funkcjonowania gdyńskiego portu. Zarówno jako materiału do jego budowy, gwaranta finansowego pożyczek i reform, jak również jednego z głównych materiałów eksportowanych drogą morską przez Polską Agencję Eksportu Drewna PAGED.

Wykład ilustrowany historycznymi fotografiami ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.

Deska
14:00-15:30

Na koniec przejdziemy do praktyki. Omawiając rolę drewna w rozwoju gdyńskiego designu własnoręcznie przygotujemy stylowe, drewniane ramy do zdjęć i obrazów, które uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać ze sobą do domu! 

Warsztaty poprowadzi Patrycja Wójcik z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Przez cały dzień będzie można również odpocząć przy ognisku wśród kolekcji botanicznych z różnych części świata. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.

Zapisy na tydzień przed wydarzeniem oraz więcej informacji na stronie: https://www.marszewo.edu.pl/en/niedziele

najbliższe wydarzenia