Dostępna Sobota – Oprowadzanie po MMG w Polskim Języku Migowym!
\ Dla wszystkich
Dostępna sobota online w Polskim Języku Migowym!
Dostępna sobota w Muzeum Miasta Gdyni to dzień, w którym staramy się w sposób wyjątkowy gościć osoby z utrudnionym dostępem do kultury. Na czas epidemii, która nie pozwala nam realizować naszej oferty edukacyjnej w normalnych warunkach, przygotowaliśmy szczególną propozycję.
Joanna Olejnik, lektorka polskiego języka migowego w 3 majowe popołudnia opowie o wyjątkowej historii Gdyni i jej mieszkańców, zaprezentowanej na wystawie stałej: „Gdynia – dzieło otwarte”.
Już niebawem, w najbliższą sobotę, zaczynamy wędrówkę po dziejach Gdyni. Jeśli nie znacie naszej wystawy, a losy Gdyni nie są wam obce, zapraszamy na sobotnie spotkanie z historią miasta z morza i marzeń.
Joanna Olejnik – od 2009 roku wychowawca dzieci i młodzieży głuchej w Ośrodku dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. Prelegent na wielu konferencjach. Działacz na rzecz Głuchych oraz włącza się w kampanie społeczne. Prowadzi kursy Polskiego Języka Migowego dla różnych instytucji. Interesuje się Kulturą Głuchych, badaniem nad Polskim Językiem Migowym.
Oglądaj na facebook.com/muzeummiastagdyni
LINK DO WYDARZENIA https://www.facebook.com/events/556331775302312/
Kiedy myślimy o morzu, mamy przed oczami bezkresną przestrzeń, nieograniczony niczym horyzont, rytm przypływów i odpływów. A może widzimy okręt miotany sztormem, rybaków wracających z połowu, portowe…
„Kiedy morze rzuci zaklęcie, na zawsze trzyma w swojej sieci cudów”– Jacques Yves Cousteau. Obrazy Mariana Mokwy zdają się być ilustracją tych słów. Obraz „Łodzie na plaży”…
Widok statków oczekujących na gdyńskiej redzie, kutry rybackie przy nabrzeżu portowym na terenie Dalmoru, zachód słońca na opustoszałej plaży w letni wieczór. Inspiracji jest wiele, a możliwości…