15.07 \ Czwartek \ godz. 10:00

Czy morze spokojne? – rejs po gdyńskim porcie dla seniorów i seniorek w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa

\ Dla dorosłych

“Tatusiu kochany… czy morze spokojne?”, tak do swojego taty – Tadeusza Wendy pisał w 1929 roku mały Jerzy zwany Jerzykiem. Inżynier często zabierał dzieci w rejs po gdyńskim porcie. Wyprawom towarzyszyły osobiste historie Tadeusza Wendy. Ponad 90 lat później gdyńscy seniorzy, będą mieli okazję wypłynąć w rejs by lepiej poznać historię Tadeusza Wendy. 15 lipca, o godzinie 10:00 wypłyniemy statkiem Żeglugi Gdańskiej i zwiedzimy gdyńskie baseny. Narrację poprowadzą: animatorzy z naszego Ośrodka Edukacji.

Wyjątkowy rejs to doskonała okazja by zanurzyć się w dzieje portu. Rejs rozpocznie się o godzinie 10:00, dlatego zapraszamy w okolice budynku Żeglugi Gdańskiej przy Skwerze Kościuszki już o 9:45.

Wydarzenie odbywa się w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa Muzeum Miasta Gdyni. Na spotkaniach mile widziane są wszyscy gdyńscy seniorzy. Udział w rejsie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy na stronie https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do Gosi Bujak mailowo: m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35.