06.09 \ Środa \ godz. 12:00

Czterdziestka Muzeum! Pełna dekompresja – otwarte magazyny na 40-te urodziny

40 lat temu, w 1983 roku, powołano do życia Muzeum Miasta Gdyni. Począwszy od pierwszej siedziby, jaką był Domek Abrahama przy ul. Starowiejskiej, a skończywszy na obecnej przy ul. Zawiszy Czarnego 1, kolejne lata działalności wyznacza nam od zawsze rytm naszego miasta. Nasze zbiory niosą ładunek emocjonalny i sentymentalny, stanowiąc łącznik między przeszłością a tym, co przed nami.

W ciągu 40-tu lat staliśmy się jednym z wiodących muzeów w kraju, zdobywając nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach (Muzeum Widzialne, Sybilla, Najpiękniejsza Książka Roku), przyciągając co roku kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony władz miasta, konsekwencja i pasja pracowników Muzeum, wreszcie zaufanie samych gdynian i gdynianek, którzy dziś cenią sobie możliwość dotknięcia przeszłości, by śmiało spoglądać w przyszłość. 

Z okazji naszych czterdziestych urodzin otwieramy dla Was wszystkie niedostępne na co dzień zakamarki. Są one sercem naszego budynku – to nasze magazyny. Chcemy spędzić ten czas w jak najliczniejszym gronie. Zamiast tortu świętujemy tak jak najbardziej lubimy: razem i dzieląc się z Wami naszą wielką pasją – odkrywaniem Gdyni. Bo Muzeum to ludzie, a miasto to Wy!

Zapraszamy wszystkich z tej okazji do bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw oraz magazynów w dniach 5 i 6 września. Planując zwiedzanie magazynów nie zapomnijcie o zapisach na stronie www.bilety.muzeumgdynia.pl

Do zobaczenia w Muzeum Miasta Gdyni

najbliższe wydarzenia