02.09 \ Piątek \ godz. 17:00

Artyści o gdyńskim porcie – wykład Gabrieli Zbirohowskiej-Kościa

\ Dla dorosłych
\ Wejście bezpłatne

Surowe piękno portowych maszyn, modernistyczna kubatura Elewatora Zbożowego, intensywne prace toczące się przy nabrzeżach… i zauroczeni nimi artyści, którzy przenosili portową scenerię na swoje płótna i szkicowniki. Czym fascynował gdyński port? Czym przyciągał? Co sprawiło, że stał się tak bogatym źródłem inspiracji od okresu międzywojennego aż po czasy współczesne?

O tym opowie jedna z kuratorek wystawy „MORZE \ MIASTO \ PORT”, Gabriela Zbirohowska-Kościa w czasie piątkowego wykładu pt: „Artyści o gdyńskimporcie”. W czasie prelekcji uczestnicy będą mieli również okazję dowiedzieć się ciekawych informacji zarówno o artystach, jak i o dziełach, które tworzyli.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy o pobranie bezpłatnego biletu w Muzeum Miasta Gdyni lub online na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.