27.03 \ Środa \ godz. 17:00

Anatomia sztuki: Od wschodu do zachodu – o sztuce impresjonistycznej – spotkanie dla dorosłych

Termin: 27.03.2024 r., godz. 17:00
Bilety: 20 zł
Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 osób

Raz w miesiącu w muzeum poświęcamy się sztuce: omawiamy poszczególne zagadnienie z zakresu historii sztuki, by lepiej rozumieć obrazy i dzieła, które nas otaczają. Podczas marcowych zajęć porozmawiamy o impresjonizmie, czyli kierunku w sztuce, który podbił serca ludzi na całym świecie. Naszą podróż przez epoki historii sztuki tym razem rozpoczniemy oczywiście w Paryżu, zastanawiając się na ile „Impresja, wschód słońca” Claude’a Moneta ukształtowała nasze wyobrażenia, przyjrzymy się najsłynniejszym dziełom sztuki tego kierunku (a są one zachwycające) i dowiemy się, w jaki sposób ich au-torki i autorzy uzyskiwali tak spektakularne efekty.

Uczestnicy i uczestniczki dodatkowo wykonają kilka prostych ćwiczeń, które pomogą im lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Zajęcia to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z analizą dzieł sztuki. Zapraszamy wszystkich, dla których świat sztuki był zawsze bliski, wszystkich ciekawskich, a także tych, którzy już w maju spróbują swoich sił na maturalnym egzaminie z historii sztuki.