27.11 \ Środa \ godz. 17:00

Anatomia Sztuki – od wschodu do zachodu – o sztuce impresjonistycznej

Raz w miesiącu w muzeum poświęcamy się sztuce, omawiamy poszczególne zagadnienie z zakresu historii sztuki, by lepiej rozumieć obrazy i dzieła, które nas otaczają. Podczas listopadowych zajęć porozmawiamy o impresjonizmie, czyli kierunku w sztuce, który podbił serca ludzi na całym świecie.

W listopadzie odbędziemy podróż do Paryża, w którym przy czerwono-pomarańczowych zachodach słońca spotykała się pewna grupa artystów odrzuconych. Malarze ci postanowili przełamać konwenanse i podążać własną drogą. Jeden z nich – Claude Monet – namalował wówczas jeden z najbardziej przełomowych obrazów w historii sztuki, “Impresja – wschód słońca”, od którego wzięła się nazwa całego kierunku w sztuce – impresjonizm.

O różnych aspektach impresjonizmu będzie można posłuchać 27 listopada o godzinie 17:00, podczas wykładu, który poprowadzi Patrycja Wójcik, pracowniczka Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Na wydarzenie zapraszamy przede wszystkim osoby dorosłe, studentów i maturzystów.

Bilety do zakupienia w kasie muzeum lub do pobrania ze strony www.bilety.muzeumgdynia.pl.