29.05 \ Środa \ godz. 17:00

Anatomia Sztuki: Dlaczego bidet jest fontanną? O sztuce konceptualnej – spotkanie dla dorosłych

Termin: 29.05.2024 r., godz. 17:00
Bilety: 20 zł
Prowadzenie: Patrycja Wójcik / Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1A
Liczba uczestników: 15 osób

Raz w miesiącu w muzeum poświęcamy się sztuce: omawiamy poszczególne zagadnienie z zakresu historii sztuki, by lepiej rozumieć obrazy i dzieła, które nas otaczają. Podczas majowych zajęć porozmawiamy o światłocieniu w sztuce.

Podczas zajęć będziemy odkrywać niuanse skomplikowanej relacji formy i treści we współczesnej sztuce.

Po rewolucji jaką była awangarda, niektórzy artyści i niektóre artystki zaczęli kwestionować fizyczną formą czy estetykę swoich dzieł, koncentrując się na ideach i koncepcjach, które za nimi stoją. Postawili tym samym kilka niezwykle ważnych i interesujących pytań: o naturę sztuki w ogóle, jej funkcję w społeczeństwie i rolę artysty. Podczas zajęć postaramy się wspólnie nad tym zastanowić i udzielić kilku odpowiedzi na niektóre z nich.

Uczestnicy i uczestniczki dodatkowo wykonają kilka prostych ćwiczeń, które pomogą im lepiej zrozumieć omawiane zagadnienie. Zajęcia to świetna okazja do rozpoczęcia przygody z analizą dzieł sztuki. Zapraszamy wszystkich, dla których świat sztuki był zawsze bliski, wszystkich ciekawskich, a także osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką.