Informacje

Czas realizacji projektu:

kwiecień – grudzień 2017

Koncepcja projektu:
Dorota Dombrowska
Koordynacja projektu:
Dorota Brzezińska
d.brzezinska@muzeumgdynia.pl
tel. 58 662 09 29

projekt: morze

Projekt powstał z myślą o przedszkolakach i nauczycielach wychowania przedszkolnego. Ufamy, że Morze Bałtyckie jest nie tylko wakacyjną atrakcją, ale przede wszystkim ciekawym światem przyrody oraz inspirującym miejscem do pracy i zabawy. O tym również chcemy uczyć najmłodszych Gości naszego Muzeum.

W ramach projektu przygotowaliśmy zajęcia edukacyjne z elementami twórczych zabaw z zakresu projektowania, sztuki, flory i fauny Morza Bałtyckiego. Do opracowania trzynastu scenariuszy zaprosiliśmy cztery edukatorki. W pierwszej części projektu odwiedziliśmy różne przedszkola zlokalizowane w gminach, które graniczą z Gdynią. Tam właśnie prowadziliśmy zajęcia po raz pierwszy. Następnie grupy przedszkolaków, które brały udział w warsztatach, odwiedziły Muzeum Miasta Gdyni.

Scenariusze zajęć udostępniamy w formie bezpłatnej publikacji.

Zależało nam, aby tematy zajęć i zastosowane metody pracy rozwijały kreatywność dzieci, zachęcały je do samodzielności i otwartości artystycznej oraz budowały w nich poczucie satysfakcji z wykonanej pracy.

Zgłoś się po bezpłatny egzemplarz publikacji do Ośrodka Edukacji.

Kontakt: edukacja@muzeumgdynia.pl / Telefon: 58 / 662 09 35/36/37

Książka jest dostępna do wyczerpania nakładu.

POBIERZ PUBLIKACJĘ

publikacja edukacyjna


Materiały udostępnione na licencji Creative Commons
Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska


Partner: Akwarium Gdyńskie (Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy)

Projekt został objęty Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ramach programu „Edukacja kulturalna”. Celem programu jest wspieranie zadań z zakresu edukacji kulturalnej, ważnych dla rozwoju kapitału społecznego.