PL EN

Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego

Czas realizacji projektu:

czerwiec - wrzesień 2021

Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego to cykl pięciu spotkań mający na celu prezentację dorobku Franciszka Walickiego, związanego z Gdynią wybitnego animatora kultury, nazywanego ojcem polskiego Rock’n’Rolla.

Podczas pięciu spotkań, prowadzonych przez dziennikarza muzycznego Piotra Metza prześledzimy jego artystyczną drogą oraz poznamy wpływ jaki wywarł na muzykę oraz szeroko pojętą popkulturę w kraju. Zaprezentowane zostaną także zjawiska muzyczne, których był katalizatorem. Zostaną one umiejscowione w kontekście światowego boomu muzyki rock’n’rollowej pokazując rangę i skalę zjawiska jakim był bigbit dla ówczesnej publiczności okresu PRL. Nie zabraknie również krytycznego i zdystansowanego spojrzenia na pewne aspekty bigbitu.

19 MAJ Przed uderzeniem (do 1959)

Materiały do pobrania – podsumowanie wykładu:

Plan wydarzeń towarzyszących:

• 16 CZERWIEC Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego
  • 23 CZERWIEC Tysiąc gitar nam gra (1959-1968)
  • 21 LIPIEC Mocniejsze uderzenie (1968 – 1974)
  • 18 SIERPIEŃ Dyskoteka gra? (1969-1979)
  • 22 WRZESIEŃ Dinozaury Rocka (1980 – )