Dzień rodzinny

„Dzień Rodzinny” to cykliczne wydarzenia pełne miejskich gier (od kwietnia do września) i warsztatów (od października do grudnia) dla dzieci w wieku od szóstego do dwunastego roku życia wraz z opiekunami. W każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 odbywają się działania edukacyjne, podczas których liczy się przede wszystkim sprawna rodzinna współpraca. Poza możliwością rozwinięcia licznych umiejętności i okazją do dobrej zabawy, uczestnicy dowiedzą się więcej na temat architektury, kultury i historii miasta oraz aktualnych wystaw w Muzeum Miasta Gdyni.

W tym szczególnym czasie kontakt jest niezwykle ważny. Zarówno ten międzyludzki jak i ten związany z przestrzenią miejską. Specjalnie stworzone na potrzeby działań edukacyjnych zadania, zagwarantują rodzinom obydwie formy kontaktu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od dziecka, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.
Szczegóły dotyczące najbliższych zajęć, zapisów oraz zakupu biletów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

Wszelkie pytania dotyczące cyklu można kierować do koordynatorki „Dnia Rodzinnego” Olgi Lewandowskiej na adres mailowy o.lewandowska@muzeumgdynia.pl.