Oferta czasowa

 

Oferta edukacyjna została dostosowana do poszczególnych grup wiekowych i realizowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i licealnych. Powstała w oparciu o podstawę programową edukacji szkolnej, a warsztaty uwzględniają tematy z zakresu historii, sztuki, architektury, projektowania oraz ekologii. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów oraz zasadami rezerwacji zajęć.

 

ALE JAZDA – warsztaty szkolne w trolejbusie

chłopiec w trolejbusie spoglądający przez okno

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl odjazdowych warsztatów dla Szkół Podstawowych. Przy pomocy   wyjątkowego,   gdyńskiego  środka   transportu,   jakim jest trolejbus, uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej będą mieli okazję zapoznać się z gdyńską architekturą, urbanistyką i historią. Bezpośrednie obcowanie z obiektami pozwoli nie tylko na dokładny ich ogląd, ale też wyobrażenie otoczenia. Dodatkową atrakcją każdych warsztatów będzie zapoznanie się z samym trolejbusem, sposobem jego działania oraz historią.

Warsztaty organizowane są w specjalnie wypożyczonym do tego celu, zabytkowym trolejbusie. Muzeum Miasta Gdyni wraz z Przedsiębiorstwem Komunikacji Trolejbusowej zadbało o wszelkie formy bezpieczeństwa zarówno podczas przejazdu, jak i samych warsztatów. Warsztaty zostały dostosowane do warunków i obostrzeń wprowadzonych z uwagi na pandemię SARS-CoV-2.

BLOKI TEMATYCZNE:

  1. Architektura Gdyni – warsztaty przybliżające pojęcia z zakresu architektury.
  2. Historia Gdyni – warsztaty ukazujące zmiany, jakie dokonały się na przestrzeni lat w Gdyni.

Zajęcia odbywają się w każdy drugi i czwarty poniedziałek miesiąca.

Godzina: 11:00
Czas trwania zajęć: 60 min.

Miejsce spotkania: Przystanek „Skwer Kościuszki – Infobox” w stronę Dworca Głównego PKP.

Prosimy uczniów i opiekunów o zakrywanie ust i nosa podczas trwania całych warsztatów.

 

 

MIASTO – HISTORIE

graficzna prezentacja projektu miasto historie

Scenariusze warsztatów do samodzielnego przeprowadzenia w szkole do wystawy stałej Gdynia Dzieło Otwarte.

Kliknij tutaj, aby pobrać plik Miasto_Historie.pdf