Ułatwienia dostępu
PL EN

ul. Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia  
+48 58 662 09 55

wt. – czw . . . 10–18
pt . . . . . . . . . 12–20
sob., ndz . . .  10–17

ulgowy  . . . . 7 zł
normalny . . 15 zł
rodzinny .  . 40 zł

„Perły” to cykl wykładów ukazujących różnorodność stylistyczną architektury niemodernistycznej w Gdyni. Wykłady skierowane są do wszystkich osób powyżej 15 roku życia, a w szczególności do miłośników Gdyni, badaczy architektury oraz historyków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybrane czwartki o godzinie 17:00, poprzez platformę ZOOM.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące najbliższych wykładów oraz zapisów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

 

Wszelkie pytania dotyczące cyklu można kierować do koordynatorki „Pereł” Patrycji Wójcik na adres mailowy p.wojcik@muzeumgdynia.pl.

Nigdy nie jest za wcześnie na wizytę w Muzeum!

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza naszych najmłodszych odwiedzających wraz z opiekunami na „Muzealne Zmysły” – cykl spotkań dotyczących pierwszych miesięcy rozwoju dzieci, prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie fizjoterapii, logopedii czy psychologii. Dodatkowo „Muzealne Zmysły” to wspaniała okazja do odwiedzenia naszych wystaw – po każdych zajęciach przewidziane jest oprowadzanie skupiające się na konkretnym zagadnieniu.

Zajęcia odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 12:00.

Koszt udziału: jeden maluszek 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszej oferty w zakładce „wydarzenia” oraz zapraszamy do kontaktu poprzez email: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznego 58 662 09 35/ 36/ 37.

Muzeum Miasta Gdyni jako miejsce przyjazne seniorom, prowadzi zróżnicowane projekty adresowane do starszych odbiorców. W ramach tych projektów, seniorzy poznają aktualnie prezentowane wystawy, spotykają się z muzealnikami, artystami oraz historykami sztuki. Muzeum organizuje zarówno otwarte, interdyscyplinarne wykłady, jak i współpracuje z konkretnymi grupami seniorów, tworząc dla nich długofalowe, zindywidualizowane projekty.
Oferta edukacyjna dedykowana naszym odbiorcom w wieku emerytalnym zawiera:
Wykłady z cyklu „Już widziane”, które poświęcone są wyjątkowym miejscom i obiektom na mapie Gdyni. W każdy trzeci czwartek miesiąca prezentujemy historię jednego obiektu, wpisanego w tożsamość kulturową miasta.
Koszt udziału jednego maluszka wynosi 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Koszt udziału: wstęp bezpłatny
Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszej oferty w zakładce „wydarzenia” oraz zapraszamy do kontaktu poprzez email: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznego 58 662 09 35/ 36/ 37

„Dostępna Sobota” to wieloletni cykl spotkań dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących.Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu zostały stworzone z myślą o tym, aby każdy uczestnik czuł się w Muzeum Miasta Gdyni widzialny i miał możliwość w pełni skorzystać z oferty instytucji. Podczas tegorocznych zajęć w czerwcu, wrześniu i listopadzie odbędą się spacery historyczne i architektoniczne oraz oprowadzania po wystawach czasowych Muzeum Miasta Gdyni. W zależności od obostrzeń, spotkania odbywają się stacjonarnie lub online. Wszelkie działania tłumaczone są na Polski Język Migowy

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki „Dostępnej Soboty” Gosi Bujak mailowo na adres m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35.

Indywidualni zwiedzający oraz grupy mogą skorzystać z dostosowanych do potrzeb różnych odbiorców oprowadzań po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte” i wystawach czasowych. Oprowadzającymi są pracownicy merytoryczni Muzeum. Każdy z nich ma inną specjalność, co sprawia, że zwiedzający wystawę stałą za każdym razem poznają nowe historie i ciekawostki.

Oprowadzania trwają do 60 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniach odbywających się w tygodniu – od wtorku do piątku – prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Dodatkowo w każdą niedzielę o 14.00 odbywa się oprowadzanie po jednej z aktualnych wystaw, na które nie obowiązują zapisy.

Podążając śladami bohaterów wystawy „Gdynia – dzieło otwarte”, uczestnicy pogłębią wiedzę i poznają miejsca, w których rozgrywały się małe i wielkie historie. Dzieci i młodzież odwiedzą na przykład zakład zegarmistrzowski, fotograficzny, aptekę czy piwnicę, w której ukrywali się uciekinierzy z obozu Stutthof. Mogą również przejść szlakiem budynków prezentowanych na wystawie. W ten sposób odnajdą te obiekty w przestrzeni miasta i sprawdzą, jak wyglądają dzisiaj. Przewodnicy to edukatorzy i współpracownicy Muzeum Miasta Gdyni. Nauczyciele i opiekunowie są zobowiązani do uczestnictwa i zapewnienia bezpieczeństwa swoim podopiecznym podczas spaceru.

Spacery trwają 120 minut.

 

Zapisy na spacery przyjmowane są od kwietnia do października.

Prosimy o rezerwację z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy do kontaktu z Margaretą Sobczak

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35

Wszystkich pragnących udoskonalić swoje umiejętności rysowania i malowania zapraszamy na zajęcia dla dorosłych w pracowni Muzeum Miasta Gdyni. Zajęcia te polecamy wszystkim, którzy stoją przed wyborem studiów czy chcieliby kreatywnie spędzić czas.

W każdą środę od godz. 17 do 20 w twórczej atmosferze wszyscy uczestnicy pracowni rysunku i malarstwa poznają różne techniki, które pozwolą im lepiej między innymi lepiej przygotować się na egzaminy wstępne na studia architektoniczne i artystyczne.

Oferta pracowni Muzeum Miasta Gdyni skierowana jest do osób dorosłych, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa, jak również czerpać satysfakcję z pracy twórczej.

Zajęcia prowadzi Tomasz Sosnowski, kierownik ośrodka edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Miejsce: Muzuem Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 50 zł.
Zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie 58 662 09 35 / 36 / 37

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 17.00 -20.00

Dwa razy w miesiącu, w czwartki o godzinie 18, w Muzeum odbywają się bezpłatne wykłady dla dorosłych w ramach: Instrukcja Obsługi Sztuki oraz Instrukcja Obsługi Dizajnu. Wraz z naszymi wykładowcami: dr. Jackiem Friedrichem i dr. Hubertem Bilewiczem, szukamy odpowiedzi na pytania o to, czym są sztuka i dizajn, jak i dlaczego powstają, do czego służą i jak

je odbieramy.

Wykłady trwają do 120 min.

 

Zapraszamy do kontaktu:

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35

Z myślą o osobach dorosłych przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych. Zaproszeni przez nas edukatorzy, artyści i projektanci raz w miesiącu prowadzą zajęcia poświęcone sztuce, dizajnowi, architekturze i fotografii. W naszym Muzeum działa również Pracownia Ilustracji, w której dorośli uczestnicy poznają różne ilustratorskie techniki, takie jak rysunek czy kolaż. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a każdy z uczestników objęty jest indywidualną opieką instruktora.

Warsztaty trwają 90-120 minut.

 

Zapraszamy do kontaktu z Tomaszem Sosnowskim

t.sosnowski@muzeumgdynia.pl 58/ 662 08 36

Urodziny w Muzeum Miasta Gdyni powracają w nowej odsłonie!

Zapraszamy na przyjęcie urodzinowe, podczas którego uczestnicy poznają wszystkie zakamarki naszej wystawy dla dzieci „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”. Po warsztatach w pełnej fantastycznych stworzeń i barwnych obrazów sali przyjdzie czas na zasłużony poczęstunek – goście wezmą udział w pikniku zorganizowanym w zielonym zakątku znajdującym się na wystawie. Towarzystwa dotrzymają im ilustracje różnorodnych roślin i zwierząt, a stworzona z myślą o dzieciach ekspozycja pozwoli im na nieograniczoną, swobodną zabawę. Jest to wspaniała okazja, by Twoje dziecko wraz z przyjaciółmi mogło przenieść się do świata nieskrępowanej niczym wyobraźni i  świętować urodziny w naprawdę wyjątkowy sposób.

Rezerwacja urodzin:

  • – urodziny rezerwuje się z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem poprzez zakup biletu w kasie lub na stronie Muzeum – https://bilety.muzeumgdynia.pl/
  • – przy zakupie biletu niezbędne jest podanie numeru telefonu oraz adresu mailowego;
  • – wszelkie pytania dotyczące organizacji urodzin można kierować do koordynatorki Olgi Lewandowskiej (tel. 58 662 09 35/36/37, mail: o.lewandowska@muzeumgdynia.pl);
  • – w przyjęciu urodzinowym może uczestniczyć do 15 dzieci w wieku od 7 do 12 lat;
  • – wymagana jest obecność opiekuna jubilata;
  • – przyjęcia odbywają się w poniedziałki;
  • – koszt za przyjęcie urodzinowe wynosi 500 zł za grupę od 2 do 15 dzieci;
  • – koszt urodzin obejmuje opłatę za przeprowadzenie warsztatów, materiały wykorzystane podczas zajęć, wynajem sali wystawowej lub edukacyjnej z przygotowaną zastawą oraz wejście na wystawy dla dzieci i opiekunów;
  • – przyjęcie urodzinowe trwa 90 minut, 45 minut przeznaczonych jest na animację prowadzoną przez pracowników Muzeum, natomiast 45 minut na poczęstunek
  • – przyjęcie może odbyć się w godzinach 16:00 – 17:30, 16:30 – 18:00, 17:00 – 18:30 lub 17:30 – 19:00.

 

Materiały do pobrania:

regulamin_przyjecia_urodzinowego_w_muzeum_miasta_gdyni_2022

 

Znamy się! oprowadzania z edukatorem – to unikatowe spotkania prowadzone przez pracowników Ośrodka edukacji. W każdy czwarty piątek miesiąca o godz. 16:00 odwiedzimy jedną z naszych aktualnych wystaw lub wyruszymy w ciekawy spacer po modernistycznej Gdyni. W 30 minut postaramy się zaprezentować Państwu to, co jest dla nas najważniejsze. Czasami będą to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące najbliższych wykładów oraz zapisów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

„Dzień Rodzinny” to cykliczne wydarzenia pełne miejskich gier (od kwietnia do września) i warsztatów (od października do grudnia) dla dzieci w wieku od szóstego do dwunastego roku życia wraz z opiekunami. W każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 odbywają się działania edukacyjne, podczas których liczy się przede wszystkim sprawna rodzinna współpraca. Poza możliwością rozwinięcia licznych umiejętności i okazją do dobrej zabawy, uczestnicy dowiedzą się więcej na temat architektury, kultury i historii miasta oraz aktualnych wystaw w Muzeum Miasta Gdyni.

W tym szczególnym czasie kontakt jest niezwykle ważny. Zarówno ten międzyludzki jak i ten związany z przestrzenią miejską. Specjalnie stworzone na potrzeby działań edukacyjnych zadania, zagwarantują rodzinom obydwie formy kontaktu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od dziecka, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.
Szczegóły dotyczące najbliższych zajęć, zapisów oraz zakupu biletów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

Wszelkie pytania dotyczące cyklu można kierować do koordynatorki „Dnia Rodzinnego” Olgi Lewandowskiej na adres mailowy o.lewandowska@muzeumgdynia.pl.