„Perły” to cykl wykładów ukazujących różnorodność stylistyczną architektury niemodernistycznej w Gdyni. Wykłady skierowane są do wszystkich osób powyżej 15 roku życia, a w szczególności do miłośników Gdyni, badaczy architektury oraz historyków. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w wybrane czwartki o godzinie 17:00, poprzez platformę ZOOM.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące najbliższych wykładów oraz zapisów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

 

Wszelkie pytania dotyczące cyklu można kierować do koordynatorki „Pereł” Patrycji Wójcik na adres mailowy p.wojcik@muzeumgdynia.pl.

Nigdy nie jest za wcześnie na wizytę w Muzeum!

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza naszych najmłodszych odwiedzających wraz z opiekunami na „Muzealne Zmysły” – cykl spotkań dotyczących pierwszych miesięcy rozwoju dzieci, prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie fizjoterapii, logopedii czy psychologii. Dodatkowo „Muzealne Zmysły” to wspaniała okazja do odwiedzenia naszych wystaw – po każdych zajęciach przewidziane jest oprowadzanie skupiające się na konkretnym zagadnieniu.

Zajęcia odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca o godzinie 12:00.

Koszt udziału: jeden maluszek 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszej oferty w zakładce „wydarzenia” oraz zapraszamy do kontaktu poprzez email: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznego 58 662 09 35/ 36/ 37.

Muzeum Miasta Gdyni jako miejsce przyjazne seniorom, prowadzi zróżnicowane projekty adresowane do starszych odbiorców. W ramach tych projektów, seniorzy poznają aktualnie prezentowane wystawy, spotykają się z muzealnikami, artystami oraz historykami sztuki. Muzeum organizuje zarówno otwarte, interdyscyplinarne wykłady, jak i współpracuje z konkretnymi grupami seniorów, tworząc dla nich długofalowe, zindywidualizowane projekty.
Oferta edukacyjna dedykowana naszym odbiorcom w wieku emerytalnym zawiera:
Wykłady z cyklu „Już widziane”, które poświęcone są wyjątkowym miejscom i obiektom na mapie Gdyni. W każdy trzeci czwartek miesiąca prezentujemy historię jednego obiektu, wpisanego w tożsamość kulturową miasta.
Koszt udziału jednego maluszka wynosi 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Koszt udziału: wstęp bezpłatny
Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszej oferty w zakładce „wydarzenia” oraz zapraszamy do kontaktu poprzez email: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznego 58 662 09 35/ 36/ 37

„Dostępna Sobota” to wieloletni cykl spotkań dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących i niedosłyszących.Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu zostały stworzone z myślą o tym, aby każdy uczestnik czuł się w Muzeum Miasta Gdyni widzialny i miał możliwość w pełni skorzystać z oferty instytucji. Podczas tegorocznych zajęć w czerwcu, wrześniu i listopadzie odbędą się spacery historyczne i architektoniczne oraz oprowadzania po wystawach czasowych Muzeum Miasta Gdyni. W zależności od obostrzeń, spotkania odbywają się stacjonarnie lub online. Wszelkie działania tłumaczone są na Polski Język Migowy

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki „Dostępnej Soboty” Gosi Bujak mailowo na adres m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35.

Indywidualni zwiedzający oraz grupy mogą skorzystać z dostosowanych do potrzeb różnych odbiorców oprowadzań po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte” i wystawach czasowych. Oprowadzającymi są pracownicy merytoryczni Muzeum. Każdy z nich ma inną specjalność, co sprawia, że zwiedzający wystawę stałą za każdym razem poznają nowe historie i ciekawostki.

Oprowadzania trwają do 60 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniach odbywających się w tygodniu – od wtorku do piątku – prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Dodatkowo w każdą niedzielę o 14.00 odbywa się oprowadzanie po jednej z aktualnych wystaw, na które nie obowiązują zapisy.

Podążając śladami bohaterów wystawy „Gdynia – dzieło otwarte”, uczestnicy pogłębią wiedzę i poznają miejsca, w których rozgrywały się małe i wielkie historie. Dzieci i młodzież odwiedzą na przykład zakład zegarmistrzowski, fotograficzny, aptekę czy piwnicę, w której ukrywali się uciekinierzy z obozu Stutthof. Mogą również przejść szlakiem budynków prezentowanych na wystawie. W ten sposób odnajdą te obiekty w przestrzeni miasta i sprawdzą, jak wyglądają dzisiaj. Przewodnicy to edukatorzy i współpracownicy Muzeum Miasta Gdyni. Nauczyciele i opiekunowie są zobowiązani do uczestnictwa i zapewnienia bezpieczeństwa swoim podopiecznym podczas spaceru.

Spacery trwają 120 minut.

 

Zapisy na spacery przyjmowane są od kwietnia do października.

Prosimy o rezerwację z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy do kontaktu z Margaretą Sobczak

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35

Z myślą o osobach dorosłych przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych. Zaproszeni przez nas edukatorzy, artyści i projektanci raz w miesiącu prowadzą zajęcia poświęcone sztuce, dizajnowi, architekturze i fotografii. W naszym Muzeum działa również Pracownia Ilustracji, w której dorośli uczestnicy poznają różne ilustratorskie techniki, takie jak rysunek czy kolaż. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a każdy z uczestników objęty jest indywidualną opieką instruktora.

Warsztaty trwają 90-120 minut.

 

Zapraszamy do kontaktu z Tomaszem Sosnowskim

t.sosnowski@muzeumgdynia.pl 58/ 662 08 36

Urodziny w Muzeum Miasta Gdyni powracają w nowej odsłonie!

Przyjęcie urodzinowe w Muzeum Miasta Gdyni to wspaniała okazja, by Twoje dziecko wraz z przyjaciółmi, mogło przenieść się do świata nieskrępowanej wyobraźni i świętować ten ważny dzień w wyjątkowy sposób.

Jakie atrakcje czekają na małych gości? Wyposażeni w podwodne okulary zanurkują w głąb wystawy o historii Gdyni i zamienią się w poszukiwaczy skarbów! Po części animacyjnej przeniesiemy się do osobnej sali urodzinowej, udekorowanej w morskim stylu. To przestrzeń na huczne sto lat, tort i poczęstunek.

Rezerwacja urodzin:

  • rezerwacja terminu odbywa się u koordynatorki Doroty Dombrowskiej-Wyżgi (tel. 58 662 09 35/36/37, e-mail: zapisy@muzeumgdynia.pl) z min. dwutygodniowym wyprzedzeniem
  • po ustaleniu terminu wejściówki można nabyć w kasie lub na stronie Muzeum
  • przy zakupie biletu niezbędne jest podanie numeru telefonu oraz adresu mailowego;
  • w przyjęciu urodzinowym może uczestniczyć do 20 dzieci w wieku od 7 do 12 lat;
  • koszt za przyjęcie urodzinowe wynosi 900 zł brutto za grupę od 2 do 15 dzieci;
  • w przypadku grupy większej niż 15 osób, opłata za każde dodatkowe uczestnictwo dziecka wynosi 30 zł brutto;
  • wymagana jest obecność opiekuna jubilata;
  • koszt urodzin obejmuje opłatę za przeprowadzenie warsztatów, materiały wykorzystane podczas zajęć, wynajem sali wystawowej lub edukacyjnej z przygotowaną zastawą (talerze, sztućce, kubki, miski, serwetki), dekoracje sali urodzinowej;
  • przyjęcie urodzinowe trwa 90 minut, z czego 45 minut przeznaczonych jest na animację prowadzoną przez pracowników Muzeum, natomiast 45 minut na poczęstunek
  • przyjęcie może odbyć się od poniedziałku do piątku. Informacje o dostępnych terminach można uzyskać kontaktując się z koordynatorką urodzin: Dorotą Dombrowską-Wyżga (tel. 58 662 09 35/36/37, e-mail:zapisy@muzeumgdynia.pl), która z radością odpowie na wszelkie inne pytania

REGULAMIN: regulamin_przyjecia_urodzinowego_2023

Znamy się! oprowadzania z edukatorem – to unikatowe spotkania prowadzone przez pracowników Ośrodka edukacji. W każdy czwarty piątek miesiąca o godz. 16:00 odwiedzimy jedną z naszych aktualnych wystaw lub wyruszymy w ciekawy spacer po modernistycznej Gdyni. W 30 minut postaramy się zaprezentować Państwu to, co jest dla nas najważniejsze. Czasami będą to historyczne fakty, a innym razem po prostu subiektywne odczucia.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące najbliższych wykładów oraz zapisów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

„Dzień Rodzinny” to cykliczne wydarzenia pełne miejskich gier (od kwietnia do września) i warsztatów (od października do grudnia) dla dzieci w wieku od szóstego do dwunastego roku życia wraz z opiekunami. W każdą trzecią sobotę miesiąca o godzinie 11:00 odbywają się działania edukacyjne, podczas których liczy się przede wszystkim sprawna rodzinna współpraca. Poza możliwością rozwinięcia licznych umiejętności i okazją do dobrej zabawy, uczestnicy dowiedzą się więcej na temat architektury, kultury i historii miasta oraz aktualnych wystaw w Muzeum Miasta Gdyni.

W tym szczególnym czasie kontakt jest niezwykle ważny. Zarówno ten międzyludzki jak i ten związany z przestrzenią miejską. Specjalnie stworzone na potrzeby działań edukacyjnych zadania, zagwarantują rodzinom obydwie formy kontaktu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, wszystkie wydarzenia opracowane są zgodnie z zaleceniami sanitarnymi i dopasowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Koszt uczestnictwa wynosi 10 zł od dziecka, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.
Szczegóły dotyczące najbliższych zajęć, zapisów oraz zakupu biletów są publikowane na bieżąco w zakładce „Wydarzenia”.

Wszelkie pytania dotyczące cyklu można kierować do koordynatorki „Dnia Rodzinnego” Olgi Lewandowskiej na adres mailowy o.lewandowska@muzeumgdynia.pl.

WSPÓLNE PLAŻOWANIE

Spacer edukacyjny z warsztatami

Opis: Słońce, piasek, woda…rok szkolny jeszcze trwa, ale my już teraz możemy udać się na plażę! Wspólnie przejdziemy się brzegiem morza i porozmawiamy o tym, co  Bałtyk czyni wyjątkowym. Dowiemy się jak chronić nasze morze i wykazać się w dziedzinie ekologii. Pod koniec spaceru będziemy mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas warsztatów, w których wykorzystamy głównie papier. Co  powstanie? Przekonacie się przybywając na zajęcia!

Czas trwania: 60-90 min.

WSPÓLNE PLAŻOWANIE

Spacer edukacyjny z warsztatami

Opis: Słońce, piasek, woda…rok szkolny jeszcze trwa, ale my już teraz możemy udać się na plażę! Wspólnie przejdziemy się brzegiem morza i porozmawiamy o tym, co  Bałtyk czyni wyjątkowym. Dowiemy się jak chronić nasze morze i wykazać się w dziedzinie ekologii. Pod koniec spaceru będziemy mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas warsztatów, w których wykorzystamy głównie papier. Co  powstanie? Przekonacie się przybywając na zajęcia!

Czas trwania: 60-90 min.