Inspirując się talentem i twórczością architekta, projektanta i wizjonera – Jakuba Szczęsnego, zapraszamy wszystkich do wspólnej, dzikiej właśnie i nieposkromionej zabawy.
Szczegóły wydarzeń:
CZYSTE SZALEŃSTWO – warsztaty dla rodzin z dziećmi tworzenia kostiumów 18 – 20 / foyer Muzeum Miasta Gdyni
Często najważniejsza jest kreacja! W Dziką Noc, w Muzeum Miasta Gdyni, zapraszamy do wspólnego puszczenia wodzów wyobraźni i stworzenia wyjątkowych, szalonych i przesadzonych kostiumów na wyjątkową okazję. Rodzinne drużyny używając nieskomplikowanych materiałów najpierw zaprojektują, a następnie wykonają kostiumy, w których będzie można zwiedzać wspólnie muzeum!
LEMUROWANIE – wspólnie tworzenie koszulek i toreb w technice sitodruku 19 – 22 / foyer Muzeum Miasta Gdyni
To wielkie zakończenie wystawy Jakub Szczęsny. Polskie Projekty Polscy Projektanci. Przed niedzielnym finisażem, zapraszamy do wspólnej zabawy tworzenia metodą sitodruku printu na koszulki, torby, a nawet niemowlęce ubranka ze wspaniałą grafiką zaprojektowaną specjalnie na tę okazję przez Jakuba Szczęsnego. Ubrania będą schły i czekały na Was w naszej sali multimedialnej, a Wy w tym czasie może zwiedzać lub tańczyć przed muzeum!
Zachęcamy do przyniesienia swoich tekstyliów lub zakupu ich na miejscu, w naszym muzealnym sklepie. Stacja sitodruku będzie działać do godziny 22. Koszulki i torby będzie można odebrać przez całą Dziką Noc lub w niedzielę, przed wernisażem wystawy.
Tomek Hoax//Marcin Szulc///Coastline Northern Cuts DJ set 19 – 22 / schody Muzeum Miasta Gdyni
AMBIENTOWA STREFA MAGICZNYCH PEJZAŻY 19-01/ taras Muzeum Miasta Gdyni
Zapraszamy do wspólnego relaksu i podziwiania pięknych widoków na całą Zatokę z naszego muzealnego tarasu.
SPACER HISTORYCZNY Z OGNISKIEM 20 – 00 / Miejsce spotkania: Pod kapliczką św. Rocha przy skrzyżowaniu ulic Wielkopolskiej, Małe Karwiny i Źródło Marii
Wszystkich tych, którzy podczas tegorocznej Europejskiej Nocy Muzeów chcą uciec od tłumów i spędzić czas na łonie natury zabierzemy na nocny spacer przez historię jednej z najstarszych części Gdyni – Wielkiego Kacka. Poznamy „dziki” charakter tego miejsca, które do 1953 roku było jeszcze kaszubską wsią. Przy oświetleniu latarek poszukamy śladów codziennego życia jej mieszkańców. Przyjrzymy się światłom semaforów, odkrywając kolejowe wątki w jej dziejach. Słuchając miejscowych legend i tajemniczych historii rozejrzymy się za pozostałościami po najdawniejszych mieszkańcach tego terenu oraz ich wierzeń, przyglądając się rozbłyskującym Błędnym Ognikom w dzikich, leśnych ostępach Kocich, Krowich i Końskich Łąk. W blasku księżyca przejrzymy się w tafli Jeziora Kackiego. Przy świetle świec napijemy się krystalicznie czystej wody ze Źródła Marii. A na koniec spaceru podzielimy się swoimi historiami przy nocnych rozmowach w poświacie ogniskowych płomieni na dzikiej, leśnej polanie.
Trasa wędrówki (ok. 9 kilometrów) będzie prowadziła przez miejskie i leśne zakątki Wielkiego Kacka, a zakończy się wspólnym ogniskiem na Leśnej Polanie w okolicy ulicy Szafranowej 65. Prowiant na ognisko we własnym zakresie. Zalecamy wygodny ubiór oraz własną latarkę do poruszania się po zmierzchu, szczególnie w terenie leśnym. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.
Obowiązują wcześniejsze zapisy.