Jak to się dzieje, że jedni z nas potrafią wstać pełni sił o 5 rano i z energię rozpocząć dzień, a inni najchętniej dopiero o tej porze kładliby się do łóżka? Co z tymi, co są pośrodku? Dlaczego niektórzy powinni dodatkowo drzemać w ciągu dnia, a innym wystarcza zaledwie 6 godzin, by w pełni się zregenerować?
Na te i inne pytania odpowie dr Joanna Jurga, projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni, autorka podcastu #bezpiecznik. Spotkamy się w ramach wystaw „Ściana Zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”. Wspólnie powrócimy do lat dziecięcych. Będziemy leżakować, aby poznać tajniki tak istotnego aspektu w naszym życiu, jakim jest właśnie sen. Nie zabraknie również wskazówek dotyczących urządzania sypialni, by spało się lepiej.
Warsztaty skierowane są do osób dorosłych.
Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do Gosi Bujak mailowo na adres m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35.
dr Joanna Jurga ‒ projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu dizajnu synestetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu. Współpracowała przy projektach badawczych z infuture hatalska foresight institute i Instytutem Kontekstów Pracy. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, takich jak Łódź Design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad oraz Jutronauci.