05.02 \ Niedziela \ godz. 14:00

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie towarzyszącej 12 Baltic Mini Textile Gdynia – „Ieva Krūmiņa”

Międzynarodowemu przeglądowi triennale miniatury tkackiej, który odbywa się w naszym Muzeum już od trzydziestu lat, towarzyszą dwie wystawy. Jedną z nich jest prezentacja zwycięskich prac. Druga zaś to indywidualny przegląd twórczości artystki lub artystki – zwyciężczyni lub zwycięzcy poprzedniej edycji konkursu. W tym roku jest to wystawa artystki, która w swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki, eksperymentuje z technikami, mieszając je i wciąż poszukując nowych inspiracji.

Ieva Krūmiņa jest kierownikiem Wydziału Tekstylnego, profesorem i zarazem wykładowcą na Łotewskiej Akademii Sztuk Pięknych, a także finalistką 11 edycji Baltic Mini Textile Gdynia. W jej pracach można odnaleźć wspólny motyw pod hasłem NATURY, która przejawia się pod różnymi postaciami – jakimi? Podczas oprowadzania będzie można dowiedzieć się więcej o technice, materiałach i inspiracjach łotewskiej artystki. Zapraszamy na niedzielne oprowadzanie z kuratorką wystawy Katarzyną Gec po magicznych dziełach łotewskiej artystki.