Ułatwienia dostępu
PL EN

ul. Zawiszy Czarnego 1
81-374 Gdynia  
+48 58 662 09 55

wt. – czw . . . 10–18
pt . . . . . . . . . 12–20
sob., ndz . . .  10–17

ulgowy  . . . . 7 zł
normalny . . 15 zł
rodzinny .  . 40 zł

20.08 / Sobota / godz. 11:00

Magia prostych gestów – warsztaty z malarstwa petrykiwskiego

\ Dla dorosłych
\ Wejście biletowane

Od ponad trzydziestu lat, 24 sierpnia zajmuje szczególne miejsce w ukraińskim kalendarzu. Obchodzony wtedy Dzień Niepodległości, szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń, stale przypomina jak ważna jest tożsamość narodowa.

Chcemy wspólnie świętować tę ważną datę, dlatego zaprosiliśmy do współpracy malarkę Martę Zwarycz, która przygotowała warsztaty z malarstwa petrykiwskiego dla dorosłych. Wydarzenie odbędzie się 20 sierpnia 2022 r. w godzinach od 11:00 do 13:00 w Muzeum Miasta Gdyni.

Petrykiwka  to ozdobne malarstwo ukraińskie, które w 2013 roku zostało uznane przez UNESCO za Niematerialne Dziedzictwo Kulturowe. Tradycyjnie obrazy maluje się za pomocą palców lub pędzli wykonanych z kociej sierści. Aby w pełni zrozumieć magię malarstwa petrykiwskiego, uczestnicy warsztatów będą mieli okazję spróbować swoich sił w posługiwaniu się tymi nietypowymi narzędziami.

Bilety są dostępne w kasie Muzeum Miasta Gdyni lub na stronie bilety.muzeumgdynia.pl.

Wszelkie pytania dotyczące wydarzenia  można kierować do Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni mailowo na adres edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na jeden z podanych numerów: 58 662 09 35/36/37.

Prowadzenie: Marta Zwarycz –  artystka, malarka, projektantka wnętrz, animatorka kultury, tatuażystka. Wielbicielka sztuki ludowej. Od lat zafascynowana pełnym barw malarstwempetrykiwskim, które uczy cierpliwości oraz skupienia nad każdym najmniejszym detalem.

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1a

najbliższe wydarzenia

Babie Doły kojarzą się mieszkańcom Gdyni, jak również turystom z szeroką plażą i charakterystycznym budynkiem torpedowni, który znajduje się na morzu kilkaset metrów od brzegu. Nie każdy…

\ Dla dorosłych \ Poza MMG \ Wejście biletowane

Czy Wzgórze Nowotki było stacją nawiedzoną, czy może miejscem lądowania UFO? Na obrazie Konstantego Gorbatowskiego – na pewno tak, a w rzeczywistości raczej nie, choć miało tam miejsce kilka…

\ Dla wszystkich \ Poza MMG \ Wejście bezpłatne

Muzeum to ludzie, dlatego rozmaite opinie czy emocje inspirują i pobudzają nas do poszukiwań. Wnikliwie przyjrzeliśmy się wystawom czasowym „EkoEksperymentarium” oraz „MORZEMIASTOPORT”.  Efektem naszych obserwacji  jest cykl…

\ Dla dzieci \ Dzieci z opiekunem \ Wejście biletowane