Informacje

“Modernizm na wolnej licencji”

MODERNIZM NA WOLNEJ LICENCJI to program edukacji medialnej i historycznej przygotowany dla gdyńskich uczniów, osób dorosłych i seniorów.

Zauważamy potrzebę popularyzacji idei otwartego i wolnego dostępu do zasobów edukacyjnych. Służył temu cykl zajęć warsztatowych, podczas których eksperci wyjaśnili zasady korzystania z treści publikowanych w oparciu o wolne licencje i podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego. Pozwoliło to uczestnikom bardziej świadomie poruszać się w środowisku Internetu oraz samodzielnie tworzyć i dzielić się jego zasobami.

Naszym celem było stworzenie nowoczesnego modelu dystrybucji wiedzy o gdyńskim modernizmie. Klasy biorące udział w projekcie uczestniczyły w spacerach architektonicznych, podczas których poznały lokalne dziedzictwo. Następnie, pod okiem specjalistów, uczniowie stworzyli opisy oraz zdjęcia wybranych budynków modernistycznych. Efektem wspólnej pracy jest baza danych opublikowanej na specjalnie przygotowanej platformie internetowej dostępnej pod adresem: www.muzeumgdynia.pl/modernizm

Zapraszamy do lektury folderu informacyjnego dostępnego na licencji CC BY SA   >>klik<<

 

 

Czas realizacji projektu: maj-grudzień 2015
Koordynacja i współpraca merytoryczna: Martyna Groth

 

 

mkidn_01_cmyk

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

Partnerzy:

logologo_YMCAlogo z nazwa

 

 

 

 

logo logo10a611b_vilo-gdynia-kalendarium

 

 

 

 Patronat medialny:

logoedukator_logo-01148708_fileot